Menu Zamknij

Akademia Piłkarska Czaplinek tuż za podium pośród 16 drużyn z czołówki województwa w Szczecinie!

W niedzielę zespół Akademii Piłkarskiej Czaplinek rocznik 2013 rozegrał kolejny bardzo udany turniej. Tym razem drużyna udała się do Szczecina na turniej Arkonia CUP w której rywalizowało 16 drużyn z czołówki województwa!

Uczestnicy podzieleni zostali na 4 grupy. Dwie grupy A i B grały rano, zaś C i D popołudniu.

Nasza drużyna wylosowana została do grupy C gdzie mierzyliśmy się z Pogoń Szczecin II, Dąb Dębno, Kotwica Kołobrzeg II. Po wygraniu dwóch meczy oraz minimalnej porażce z Pogonią Szczecin 0-1 awansowaliśmy do grupy mistrzowskiej!

Tam ponownie mierzymy się z Pogonią Szczecin oraz z Fase Szczecin i Kotwicą Kołobrzeg I.

Najlepszy mecz turnieju gramy z Fase Szczecin wygrywając 2-1, remis z Kotwica Kołobrzeg 1-1 oraz ponownie minimalna porażka z Pogonią Szczecin II 1-2 daje nam możliwość gry w półfinale turnieju.

W półfinale mierzymy się z najsilniejszą ekipą zawodów Pogoń Szczecin I. Mecz nie ułożył się po naszej myśli. Chłopcy po 6 meczach byli mega wyczerpani. Porażka boli ale lekcję, którą dostali na pewno przyniesie efekty na przyszłość .

W meczu o 3 miejsce znów mierzymy się po raz trzeci z Pogonią Szczecin II. Po bardzo zaciętym meczu ponownie ekipa ze Szczecina wygrywa i to oni zdobywają 3 miejsce.

Należą się wielkie brawa dla chłopców za ich zaangażowanie i walkę w każdym meczu.

W turnieju wzięli udział :

  • Ksawery Pauliński
  • Antek Łesyk
  • Szymon Młynarczyk
  • Szymon Biegajło
  • Piet Balvert
  • Alan Powierski
  • Dominik Jędral
  • Mateusz Baczyński
  • Wojtek Pawlik
  • Filip Michalski

Trener: Adam Marczak

Już za tydzień drużyna uda się na ogólnopolski turniej piłkarski Six Future Cup w Poznaniu, gdzie będziemy mogli sprawdzić swoje umiejętności z między innymi z takimi drużynami jak: Śląsk Wrocław, Lech Poznań, Warta Poznań, Pogoń Szczecin, Kotwica Kołobrzeg, Miedź Legnica, AP Murawski Zielona Góra i wiele innych.

Gratulujemy i życzymy powodzenia !!!

Wielki ukłon i podziękowania dla chłopców oraz trenera za pracę i zaangażowanie na treningach.

Cieszy nie tylko występ tego rocznika ale również pozostałych naszych zespołów, które bez kompleksów grają i wygrywają z najlepszymi w naszym województwie. Praca jaką wykonują nasi doświadczeni trenerzy tych drużyn przynosi owoce. Podziękowania kierujemy również do trenerów przygotowania indywidualnego oraz bramkarzy.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałby do nas dołączyć!

Prowadzimy nabór od 6 do 13 lat.

Posiadamy drużyny w 5 kategoriach wiekowych, które biorą udział w rozgrywkach ligowych ZZPN a także licznych turniejach i meczach poza ligowymi.

ZADANIE PUBLICZNE JEST WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY CZAPLINEK.

Jesteśmy beneficjentem w ramach Programu Mikro Granty 2 edycja, który finansowany jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki oraz RZĄDOWEGO PROGRAMU KLUB.