Menu Zamknij

AP Czaplinek rywalizowała z najlepszymi Akademiami z Polski i Europy

W dniach 22.04 do 24.04 zespół prowadzony przez trenera Adama Marczaka wziął udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „Kick Off Cup” w Grodzisku Wielkopolskim organizowanym dla rocznika 2012 i młodsi.

Nasza Akademia została wylosowana do grupy B, w której mierzyliśmy się z takimi szkółkami jak: Mluks Gubin, Widzew Łódź, Zagłębie Sosnowiec, Gwardia Koszalin, Borussia Dortmund, AMKS Mińsk Mazowiecki oraz Szkółka Techniki Fundamentalnej.

Poziom meczy grupowych jak i całego turnieju był bardzo wysoki. Zawodnicy mogli zmierzyć się z najlepszymi Akademiami z Polski i Europy w tym roczniku.

Po bardzo ciężkich sobotnich meczach, w niedzielę nasza drużyna awansowała do grupy H, w której zmierzyliśmy się ponownie z Widzewem Łódź oraz Odrą Opole, Gigant Smile, Polonią Środa Wlkp. i Wartą Poznań.

Doświadczenie zebrane w tych dwóch dniach z pewnością przeniesie efekty w najbliższych turniejach. Trzeba nadmienić, że nasz zespół w większości składał się z zawodników z rocznika 2013, a w takim turnieju rok różnicy to bardzo dużo. Cieszy fakt, że dzieci walczyły wytrwale i z wielką determinacją. W każdym meczu starały się pokazać z jak najlepszej strony. Jak to w meczach – były łzy, ale była też radość ze strzelonych bramek. Najważniejsze jest to, że nasz zespół mógł zobaczyć jak wygląda piłka nożna na najwyższym poziomie oraz zrozumieć ile jeszcze pracy trzeba włożyć, aby grać profesjonalnie.

W turnieju uczestniczyli:

Antoni Łesyk, Ksawery Pauliński, Mateusz Baczyński, Szymon Biegajło, Dominik Jędral, Piet Balvert, Wojciech Pawlik, Michał Stępniak, Mikołaj Migielicz, Alan Powierski, Alan Gąsienica, Franciszek Grzymała, Jan Kaniewsk,i Jakub Marczak.

Turniej wygrała drużyna Lecha Poznań, która w finale pokonała Borussię Dortmund. W meczu o 3 miejsce Stal Rzeszów, po rzutach karnych, pokonała Legię Warszawa. Dziękujemy firmie PKS (kierowca p. Janusz Moskalec) za bezpieczny transport oraz rodzicom za pomoc przy opiece nad dziećmi.

Ogromne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów dzięki którym nasz wyjazd na ten turniej był możliwy.

Firma KWAMAR Marek Kwaśnicki

Firma Beneko Bernard Bubacz

Marcin Sielatycki

Akademia Piłkarska Czaplinek – Borussia Dortmund