Menu Zamknij

AP Czaplinek zagrała na turnieju Przechlewo CUP

W dniu 04.09.2022r. drużyna AP Czaplinek rocznik 2013 wzięła udział w mocno obsadzonym turnieju piłki nożnej Przechlewo Cup 2022.

W turnieju wzięło udział 14 drużyn z kilku województw.

Był to pierwszy nasz turniej w nowym sezonie gdzie mogliśmy przetestować nowy system gry – 5+1.

Nasza drużyna została wylosowana do grupy A w która zagrała z takimi drużynami jak AP JFA Przechlewo, Tucholanka Tuchola, Zamek Bierzglowski, Chojniczanka Chojnice, Bruskowo Wilekie oraz Lechia Gdańsk.

W grupie udało się wygrać i przegrać po 3 mecze co pozwoliło nam wyjść z grupy i zagrać o 7 miejsce z zespołem Sparta Złotów.

W tym meczu było najwięcej emocji, do ostatnich sekund przegrywaliśmy 2-1 ale po faulu na naszym zawodniku sędzia zagwizdał rzut karny. Bramkarz drużyny ze Złotowa obronił karnego ale w polu karnym znalazł się nasz zawodnik i udało się strzelić bramkę dającą remis 2-2. W takiej sytuacji o wyniku meczu decydowały rzuty karne w których nasi zawodnicy wykazali się większą determinacją i mogliśmy się cieszyć z zajęcia 7 miejsca w całym turnieju.

W zawodach wzięli udział:

Szymon Biegajło

Szymon Młynarczyk

Antek Łesyk

Piet Balvert

Alan Powierski

Ksawery Pauliński

Dominik Jędral

Wojtek Pawlik

Michał Stępniak

Bartek Winnicki

Mateusz Baczyński

Już za tydzień w sobotę nasza drużyna rozpoczyna pierwsza kolejkę Ligi „Pierwsza Piłka” oraz w niedzielę wyjeżdża na turniej ALPAX Cup organizowany w Szczecinku.

Filmowa relacja z turnieju: