Menu Zamknij

Dwudniowe zmagania AP Czaplinek w Poznaniu

W sobotę 5 lutego w Poznaniu drużyna AP Czaplinek rocznik 2013 wzięła udział w dwudniowym turnieju eliminacyjnym Bielik Cup 2022. Zwycięzca eliminacji jedzie na finałowy turniej Bielik Cup, który odbędzie się w Krakowie. W turnieju wzięło udział 14 drużyn między innymi z Poznania, Leszna, Bydgoszczy, Środy Wielkopolski, Obornik, Czaplinka. Zawody były na wysokim poziomie sportowym. W sobotę drużyna z Czaplinka rywalizowała w grupie A, w której wygrała dwa mecze , jeden zremisowała oraz trzy przegrała. To pozwoliło naszej drużynie wyjść z grupy do Ligi Europy (pierwsze 3 zespoły oraz najlepszy z miejsca czwartego z obu grup awansowały do Ligi Mistrzów). Następnego dnia nasza drużyna zagrała kolejne 6 meczy z których ponownie wygraliśmy dwa mecze, jeden zremisowaliśmy oraz trzy przegraliśmy.

AP Czaplinek reprezentowali:

Alan Powierski

Piet Balvert

Ksawery Pauliński

Bartek Winnicki

Alan Pańczyk

Szymon Młynarczyk

Mateusz Baczyński

Dominik Jędral

Szymon Biegajło

Antek Łesyk

Michał Stępniak

Wojtek Pawlik

Wielkie brawa dla chłopaków za walkę w turnieju. Był to pierwszy dwudniowy turniej naszego zespołu i miejmy nadzieję, że nie ostatni. Trzeba nadmienić tylko, że zespół po blisko 3 miesiącach mógł zagrać na sztucznej trawie pod balonem. Wierzymy, że doświadczenie, które zebrali chłopcy podczas turnieju przełoży się już niebawem na lepsze wyniki w następnych zawodach.

Dziękujemy kierowcy panu Stanisławowi Dołhy za bezpieczny dojazd do celu oraz rodzicom za wsparcie całej drużyny.

Szczególne podziękowania kierujemy dla Alicji i Grzegorza Znajewskich. To dzięki ich wsparciu nasi zawodnicy mogli nie tylko rywalizować w tym turnieju ale także skorzystać z różnych form atrakcji po pierwszym dniu rywalizacji.