Menu Zamknij

Dzień dziecka na sportowo

W sobotę 4 czerwca Akademia Piłkarska Czaplinek zorganizowała

„Dzień Dziecka na sportowo” na stadionie miejskim w Czaplinku. Festyn rozpoczął się kilka minut po 9.00 i trwał do godziny 14.00. Zawodnicy rozegrali blisko 10 spotkań. Najpierw rywalizowały dzieci z drużyn należących do naszego klubu. Następnie do rywalizacji przystąpili rodzice, którzy spróbowali swoich sił i rozegrali mecz ze swoimi pociechami.  Oczywiście wszystkie spotkania rozegrane zostały w duchu fair play.

Dzięki wsparciu finansowemu z programu „Społecznik 2022” Akademia zakupiła 24 piłki do gry w piłkę nożną i cztery bramki. Sprzęt został wykorzystany podczas meczy „Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.

Oprócz rywalizacji sportowej na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji. Dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy naszą Akademią a MOW Czaplinek dzieci mogły skorzystać m. in. z dmuchanego zamku, podnośnika strażackiego, bumper balls, gry na bębnach, malowania twarzy, kolorowania włosów, puszczania baniek. Prowadzone były warsztaty z lepienia w glinie, nauki nurkowania, treningu ruchowego i zumby. Ciekawą propozycją zajęć dla dzieci była robotyka, gdzie chłopcy uczyli się programowania robotów.

Całość festynu uświetnił koncert Kamila Juszczaka z zespołu „Taco&Szeryf”.

Dla wszystkich uczestników był przygotowany poczęstunek: kiełbasa z grilla, lody tajskie, wata cukrowa, ciasta, ciasteczka, galaretki oraz napoje.

Podczas imprezy zawodnicy z Akademii otrzymali prezenty z okazji dnia dziecka. Pożegnaliśmy też najstarszą grupę zawodników wraz z trenerem Piotrem Kibitlewskim, którzy w tym roku kończą już przygodę z naszą Akademią i od nowego sezonu będą reprezentować barwy Lecha Czaplinek.

Dziękujemy z całego serca pracownikom MOW Czaplinek i ich podopiecznym za rewelacyjną współpracę. Podziękowanie kierujemy także do naszych niezawodnych rodziców, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, a także do Ochotniczej Straży Pożarnej i Czaplineckiego Ośrodka Kultury.