Menu Zamknij

III miejsce Żaków w turnieju ARKONIA CUP!

W niedzielę 16.01.2022r. w Szczecinie drużyna Akademii Pilkarskiej Czaplinek wziąła udział w turnieju Arkonia Cup w roczniku 2013. W zawodach udział wzięły renomowane szkółki i akademie piłkarskie.

Do meczowej rywalizacji przystąpili:

Akademia Piłkarska Pogoń Szczecin

Akademia Piłkarska Warta Gorzów

AP Bałtyk Koszalin

Akademia Piłkarska Gwardia Koszalin

Akademia Piłkarska Błękitni Stargard

Akademia Piłkarska Czaplinek

KS Perła Gmina Dygowo

Stal Szczecin

Arkonia Szczecin I (BIALI)

Arkonia Szczecin II (CZERWONI)

Turniej podzielony był na dwie grupy. Grupa A grała rano od 10.00 do 13.00 z której do półfinału awansowały Pogoń Szczecin i Arkonia Szczecin. Grupa B w której grała drużyna z Czaplinka rywalizowała z Wartą Gorzów Wielkopolski, Błękitnymi Stargard, Bałtykiem Koszalin i Gwardią Koszalin. AP Czaplinek po wygraniu wszystkich meczów w grupie awansowała z pierwszego miejsca do półfinału, w którym zmierzyła się z gospodarzem Arkonią Szczecin. W tym spotkaniu drużyna ze Szczecina szybko objęła prowadzenie ale po jakimś czasie bardzo dobra gra naszego zespołu zaowocowała strzeleniem bramki i doprowadzeniem do remisu. Końcówka jednak należała do gospodarzy i to oni strzelają bramkę na wagę awansu do finału. Wielkie brawa należą się chłopakom bo po meczu półfinałowym po kilku minutach zagrali mecz o 3 miejsce. W tym spotkaniu jak i w całym turnieju pokazali charakter. Niestety nie wykorzystali bardzo dużo dogodnych sytuacji i po gwizdku końcowym padł wynik 0:0.O wyniku zadecydowały karne. Tutaj zawodnicy AP Czaplinek stanęli na wysokości zadania i wygrywają dzięki bezbłędnie wykonanych rzutach karnych i obronie strzału przeciwnika przez bramkarza Ksawerego Paulińskiego!

Klasyfikacja końcowa:

1. Arkonia Szczecin I (BIALI)

2. AP Pogoń Szczecin

3. AP Czaplinek

AP Czaplinek reprezentowali:

Piet Balvert 8 bramek

Szymon Biegajło 3 bramki

Alan Powierski 4 bramki

Antek Łesyk 2 bramki

Wojtek Pawlik

Mikołaj Migielicz

Ksawery Pauliński

TRENER: Adam Marczak

Dziękujemy firmie IRAS za bezpieczny i komfortowy transport. Podziękowania kierujemy również do kierowcy Pana Stanisława Dołhy za bezpieczne dotarcie do celu.

Jeszcze raz wielkie brawa dla zawodników za zaangażowanie i wolę walki!!!Gratulacje!!!