Menu Zamknij

Podsumowanie sezonu 2023/2024 w Akademii Piłkarskiej Czaplinek

Sezon 2023/2024 dobiegł końca, więc nadszedł czas na krótkie podsumowanie tego, co się wydarzyło w naszej Akademii podczas tego sezonu.

W sezonie 2023/2024 w naszej Akademii prowadziliśmy 5 drużyn – Skrzat, Żak Młodszy, Żak Starszy, Orlik Młodszy, Orlik Starszy który rywalizował w kategorii Młodzika Młodszego oraz Młodzik Starszy. To bardzo duża grupa zawodników. W zasadzie nabór do naszej Akademii trwa cały rok i nie ma miesiąca w którym nie dołączyliby do nas nowi zawodnicy z czego jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i dumni.

W ciągu tego sezonu nasze drużyny rozegrały 24 ligowe turnieje „Pierwszej Piłki”, 31 meczy ligowych, 49 turniejów poza ligowych i oprócz tego sparingi i mecze towarzyskie! W wielu tych turniejach nasze zespoły były w czołówce zajmując miejsca I – III. Wielokrotnie nasi zawodnicy byli nagradzani nagrodami indywidualnymi przez organizatorów.

Byliśmy na turniejach m.in. w Poznaniu, Stargardzie, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Koszalinie, Pile, Janowcu Wielkopolskim, Chodzieży, Szczecinie, Debrznie, Kamieniu Pomorskim, Marlow (NIEMCY). Były też bliższe wyjazdy m.in do Złocieńca, Drawska Pomorskiego, Szczecinka, Wałcza, Łobza, Świdwina Kalisza Pomorskiego, Białego Boru, Bornego Sulinowa czy Barwic.

Odnieśliśmy również sukces w NARODOWYM TURNIEJU GRY 1×1 PZPN. Jako Akademia Piłkarska Czaplinek w roku 2023 wprowadziliśmy do finału wojewódzkiego aż 5 zawodników. Była to największa reprezentacja na tym szczeblu! Jeden z nich zdobył mistrza województwa, dwóch uplasowało się na miejscu 5 a kolejnych dwóch było w pierwszej szesnastce turnieju. To wielki sukces Akademii ale przede wszystkim tych młodych zawodników i trenerów.

Również w tym roku grupa naszych piłkarzy wzięła udział w eliminacjach regionalnych w NARODOWYM TURNIEJU GRY 1×1 PZPN. Tym razem do finału wojewódzkiego, który odbędzie się we wrześniu przeszło 3 naszych piłkarzy!

Nasi zawodnicy powoływani są na konsultacje kadr ZZPN.

  • PAŹDZIERNIK 2023 – KONSULTACJE POWIATOWE KADR ZZPN U-11, U-13 W DRAWSKU POMORSKIM – 6 ZAWODNIKÓW
  • LUTY 2024 – KONSULTACJE KADR ZZPN W PŁOTACH U-13 – 3 ZAWODNIKÓW
  • MAJ 2024 – KONSULTACJE POWIATOWE ZZPN W DRAWSKU POMORSKIM U-11 – 6 ZAWODNIKÓW
  • CZERWIEC 2024 – POWOŁANIE NA KONSULTACJE KADR ZZPN W POLICACH U-11 – 2 ZAWODNIKÓW

Jako Akademia byliśmy gospodarzami 8 turniejów w Czaplinku i wielu meczy ligowych. Były to turnieje ligowe „Pierwsza Piłka” jak również te cykliczne organizowane przez nas KTP CUP oraz turniej z okazji Niepodległości pod patronatem burmistrza Czaplinka.

Organizowaliśmy wyjazdy na mecze ekstraklasy m.in do Poznania czy Szczecina oraz wyjazdy na basen.

W październiku zorganizowaliśmy trening mentalny dla naszych zawodników, który poprowadził trener Michał Szałek.

Także w październiku dwóch naszych piłkarzy otrzymało zaproszenie na cykliczne treningi do Akademii Pogoń Szczecin.

W styczniu nawiązaliśmy współpracę z FASE Szczecin a już w lutym odbyła się w Czaplinku prelekcja poprowadzona przez przedstawicieli Football Academy School of Excellence ze Szczecina. Pierwszą praktyczną część poprowadził Tomasz Bieńkowski – trener a zarazem koordynator szkolenia w Football Academy (U4-U8) oraz FASE FUTURE (U9-U13). Drugą część teoretyczną wyłożył Przemysław Tomków główny skaut FASE Szczecin.

Dzięki współpracy, którą podjęliśmy z FASE nasi najlepsi zawodnicy jeżdżą na cykliczne treningi do Szczecina. Zapraszani są również na turnieje ogólnopolskie jak i międzynarodowe, w których mogą mierzyć się z najlepszymi zespołami w swoich rocznikach grając w barwach FASE Szczecin. Były to drużyny m.in. EVERTON CF, SPORTING CP, JAGIELLONIA BIAŁYSTOK, POGOŃ SZCZECIN, BFC DAUGAVPILS, LECHIA GDAŃSK, KARPATY LWÓW, CRACOVIA KRAKÓW, ŚLĄSK WROCŁAW. Udział w takich turniejach to nie tylko wielki bagaż nowych doświadczeń dla tych młodych chłopców ale również wielka przygoda, która zostanie w ich pamięci na całe życie.

Nawiązaliśmy również współpracę z LADIES FOOTBALL ACADEMY SZCZECIN dzięki temu nasza utalentowana zawodniczka została zaproszona na cykliczne treningi do Szczecina.

W okresie zimowym w ferie zorganizowaliśmy w Czaplinku „Ferie na sportowo i nie tylko z AP Czaplinek” dla naszych podopiecznych. Nasza najstarsza grupa w tym czasie była na zimowym obozie w Zakopanem.

Jak co roku obchodziliśmy w naszej Akademii DZIEŃ DZIECKA. W tym roku z tej okazji byliśmy w Poznaniu gdzie zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem stadion Lecha Poznań a potem udaliśmy się do miejscowego ZOO.

Za tak wielkim przedsięwzięciem stoi wielu ludzi. Jest to z pewnością Zarząd klubu, który dodajmy pracuje społecznie i to on w klubie organizuje bieżącą pracę klubu taką jak finansowanie, administracja, transport, dotacje, zakupy, kadra trenerska czy rozwój infrastruktury. Są to również trenerzy, którzy rozwijają sportowo dzieci i prowadzą wspólną politykę sportową z klubem. Ważnym elementem są też rodzice, którzy wspierają swoje dzieci, kibicują im a także w ramach współpracy angażują się w pomoc przy organizowaniu przez naszą Akademię turniejów. Dziękujemy Wam wszystkim!

Dziękujemy także naszym sponsorom, partnerom i ludziom dobrej woli, którzy nas wspierają!

ZARZĄD AKADEMII PIŁKARSKIEJ CZAPLINEK.