Menu Zamknij

ŚWIETNY WYSTĘP AP CZAPLINEK W TURNIEJU KTP CUP W ROCZNIKU 2014

W sobotę 21-go stycznia drużyna AP Czaplinek rocznik 2014 była gospodarzem turnieju „KTP CUP 2023”. Mecze rozgrywane były na hali sportowej w Czaplinku. Udział w zawodach wzięło 8 drużyn w tym dwie AP Czaplinek – Niebieska i Zielona, które podzielone zostały na dwie na dwie grupy.

Drużyna Zielonych awansowała do fazy finałowej i zagrała o 7. miejsce z ekipą AP Kotwica Kołobrzeg II. Po zaciętym meczu, w regulaminowym czasie gry padł remis 2:2 i… o zwycięstwie musiały decydować rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Kołobrzegu, choć i nasi zawodnicy strzelali nieźle. Drużyna Niebieskich awansowała do półfinału, w którym pokonaliśmy ekipę AP Gwardii Koszalin 2:1. W meczu finałowym przy głośnym i znakomitym dopingu zgromadzonych kibiców, nasza drużyna grając świetne spotkanie i stwarzając dużą liczbę sytuacji strzeleckich, przegrała ostatecznie z ekipą Pogoni Szczecin FS 0:2.

W meczu o 3. miejsce nie brakowało również emocji, bo do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, a w nich drużyna AP Gwardia Koszalin pokonała ostatecznie ekipę AP Złocieniec.

Podsumowując, zawodnicy sprezentowali nam świetne piłkarskie widowisko. Poziom zawodów, zaangażowanie piłkarzy, piękne gole oraz doping na trybunach stał na bardzo wysokim poziomie. A naszym zawodnikom jak zwykle nie brakowało woli walki oraz umiejętności.

Na zakończenie każdy zawodnik otrzymał medal, a 3 najlepsze drużyny okazałe puchary i narody rzeczowe. W turnieju nagrodzony został również król strzelców, którym został zawodnik AP Czaplinek Stanisław Kaniewski z dorobkiem 9 bramek .

Wyróżnienie oraz statuetka dla najlepszego bramkarza przyznana została bramkarzowi AP Gwardii Koszalin Adamowi Szałankiewiczowi, a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został gracz Pogoni Szczecin FS Igor Szkurdź – Gratulujemy !

Dziękujemy wspaniałym rodzicom, którzy są najlepszymi kibicami na świecie i stoją murem za swoimi pociechami .

Cała organizacja turnieju stała na najwyższym poziomie. Bufet, ciepła kawa, herbata oraz przekąski i owoce, to wszystko było dostępne nie tylko dla zawodników, ale i rodziców i pozostałych licznie zgromadzonych kibiców.

Podziękowania kierujemy również naszym sponsorom: firmom Kabel-Technik-Polska, Bravry Polska, RESCUE-ZDR oraz Gminie Czaplinek, Referatowi Sportu i Rekreacji, trenerom, całemu zarządowi AP Czaplinek i wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji turnieju.

Końcowa klasyfikacja:

1. Pogoń Szczecin FS

2. AP Czaplinek Niebiescy

3. Akademia Piłkarska Gwardia Koszalin

4. AKADEMIA PIŁKARSKA ZŁOCIENIEC

5. Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg I

6. Mewa Resko

7. Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg II

8. AP Czaplinek Zieloni

W turnieju KTP CUP AP Czaplinek reprezentowali:

Bołdysz Aleksander

Dziekan Arthur

Fujarski Tymoteusz

Głowa Wojciech

Kaniewski Stanisław

Matuszak Kacper

Meszka Antoni

Młynarczyk Jakub

Olefirenko Nikita

Patoka Oliwier

Pawłowicz Lena

Rutkowski Jakub

Sapiński Michał

Swędzikiewicz Jan

Wojtczak Filip