Menu Zamknij

Szkolenie w Akademii Piłkarskiej Czaplinek. Rozwój, powołania i sukcesy naszych młodych piłkarzy.

Działając już od 15 lat (wcześniej jako IRAS CZAPLINEK) nasza Akademia odniosła wiele sukcesów szkoleniowych jak również organizacyjnych.

Chcielibyśmy  w skrócie podsumować ostatnie miesiące i nie tylko pracy naszych trenerów i zawodników głównie pod kątem coraz większej grupy młodych piłkarzy, którzy są  zauważalni w środowisku piłkarskim w kraju.

Na początku roku pojęliśmy współpracę z FASE Szczecin, która ma pomóc naszym trenerom, a co za tym idzie całej naszej Akademii wejść na jeszcze wyższy poziom w szkoleniu i rozwoju naszych dzieci.

Całkiem niedawno (25 lutego) gościliśmy w Czaplinku przedstawicieli FASE Szczecin, którzy przeprowadzili prelekcje. Część praktyczną poprowadził Tomasz Bieńkowski – trener i koordynator szkolenia w Football Academy (U4-U8) oraz FASE FUTURE (U9-U13) oraz Przemysław Tomków główny skaut FASE Szczecin, który zajął się częścią teoretyczną.

FASE – Football Academy School of Excellence to Szkoła Mistrzostwa Sportowego dla piłkarzy mająca na celu kompleksowy rozwój zawodnika zarówno w ujęciu sportowym jak i dydaktycznym. Przygotowująca go do udziału w profesjonalnych rozgrywkach piłkarskich na szczeblu zawodowym. Kluby, do których trafiają zawodnicy FASE Szczecin to m.in. Sporting Lizbona, FC Schalke 04, Lech Poznań, Zagłębie Lubin, FC Torino, Legia Warszawa, FC Wolfsburg, Herta Berlin, Raków Częstochowa.
FASE współtworzona jest przez sieć szkółek piłkarskich Football Academy w całej Polsce, a główną siedzibą jest Szczecin, gdzie trafiają najzdolniejsi młodzi piłkarze z całego kraju!

Dzięki profesjonalnym treningom prowadzonych przez naszych trenerów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje (uprawnienia UEFA) do prowadzenia zajęć z piłki nożnej i pracy z dziećmi, możemy pochwalić się, że obecnie po nie dawnych treningach konsultacyjnych w FASE SZCZECIN aż 9 naszych chłopców dostało się do elitarnych grup tej Akademii w swoich rocznikach, a kolejnych 2 jest pod stałą obserwacją! Praktycznie wszyscy chłopcy, którzy otrzymali szansę i zaprezentowali się w Szczecinie zebrali najwyższe noty . Dzięki temu dodatkowo trenują w FASE Szczecin z najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych, podnosząc jeszcze bardziej swoje umiejętności. To przekłada się na ich jeszcze większy rozwój i rozwój pozostałych chłopców z naszej Akademii. Ponad to chłopcy są zapraszani na prestiżowe ogólnopolskie turnieje, w których mogą mierzyć się z najlepszymi Akademiami w naszym kraju.

Nasi przedstawiciele w FASE Szczecin:

ROCZNIK 2013

 • Alan Powierski
 • Piet Balvert
 • Antoni Łesyk
 • Szymon Biegajło

ROCZNIK 2015

 • Wojciech Głowa
 • Kuba Młynarczyk
 • Jakub Rutkowski

ROCZNIK 2016

 • Igro Trzciński

ROCZNIK 2017

 • Alan Romanowicz
 • Tymoteusz Konwiński

ROCZNIK 2018

 • Oliwier Wojtowicz

Wszyscy Ci chłopcy na co dzień trenują i grają w naszej Akademii.

Widać , że jest wielki potencjał w tych chłopcach, a wszystko wskazuje na to, że wkrótce do projektu FASE dołączą kolejni nasi zawodnicy.

Wojtek Głowa, 27 stycznia, na zaproszenie FASE zagrał w Warszawie w turnieju przeciwko m.in. takim zespołom jak: ŁKS Łódź, Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź.

Piet Balvert oraz Alan Powierski również zagrali w turnieju w Warszawie Football Champions CUP w barwach FASE Szczecin m.in. przeciwko zespołom takich jak: Śląsk Wrocław, Wisła Płock, Radomiak Radom. Zawody odbyły się 10 lutego.

Poza tym ostatnio czwórka naszych podopiecznych (Antoni Łesyk, Szymon Biegajło, Piet Balvert, Alan Powierski) została zaproszona przez FASE na mecze sparingowe przeciwko Pogonii Szczecin, Chemikowi Police oraz Stali Szczecin.  Tam nasi chłopcy zagrali rewelacyjnie strzelając dla FASE Szczecin 9 z 11 bramek, zdobytych przez zespół FASE we wszystkich spotkaniach!

Finalnym celem tej współpracy jest umożliwienie najzdolniejszym młodym chłopcom jak najlepszego wyszkolenia i rozwoju tak, aby mogli oni kontynuować swoją piłkarską przygodę w juniorach i seniorach na najwyższym poziomie.

Całkiem niedawno 29 lutego trzech naszych zawodników z rocznika 2011 Tymur Kochetkow, Miłosz Juszczak, Jakub Szczepanik dostało możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na konsultacjach szkoleniowych kadry ZACHODNIOPOMORSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ.

Już wkrótce swoją szansę otrzyma kilku zawodników z rocznika 2013 na pokazanie się trenerom kadry naszego województwa.

 Wielkim sukcesem są organizowane przez naszą Akademię Piłkarską Czaplinek turnieje: zimowy „KTP CUP” oraz letni „CZAPLINEK CUP”, które organizujemy corocznie, i na które bardzo chętnie przyjeżdżają zespoły z całego województwa i nie tyko. Turniej Iras Cup zapewnił nam rozpoznawalność,  a miastu dał olbrzymią promocję jako miejsce bardzo przyjazne i idealne do odpoczynku letniego. Turniej pod tą nazwą był organizowany do 2020 r. Do dzisiaj to jeden z najbardziej rozpoznawalnych turniejów w naszym województwie jak i w kraju , który z sentymentem jest wspominany przez jego uczestników podczas naszych spotkań na piłkarskich turniejach.

Jesteśmy dumni, że nasz Klub nadal rozwija się i wzbija się na coraz wyższe szczeble jakościowego rozwoju piłkarskiego, ale przede wszystkim jesteśmy szalenie dumni ze wszystkich naszych wychowanków, tych obecnych jak i tych, którzy nas już opuścili i kontynuują piłkarską przygodę z piłką.

Są to zawodnicy, którzy grają na różnych szczeblach polskiej ligi.                                 

Najbardziej rozpoznawalnym nazwiskiem jest z pewnością nasz wychowanek Dawid Bałdyga, który zadebiutował w seniorskiej piłce na najwyższym szczeblu czyli w POLSKIEJ EKSTRAKLASKIE w barwach Śląska Wrocław!                                                                                                             

Mamy zawodników, którzy grali u nas, a mają już za sobą debiuty w seniorskiej piłce na niższych szczeblach ligi jak choćby Cezary Stańczyk w II ligowej Siarce Tarnobrzeg,  Oliwier Biegajło w III ligowych rezerwach Miedzi Legnica. Są też zawodnicy, którzy kontynuują grę jeszcze na poziomie juniorskim jak Kuba Zając w Widzewie Łódź. Są również tacy zawodnicy jak Szymon Stróżyk, Igor Szafarz, Adam Groździej, Szymon Chrzanowski, Łukasz Urkiel , Jan Sobkowski, którzy obecnie w seniorskiej piłce reprezentują miejscowego Lecha Czaplinek, z którym nasza Akademia również ściśle współpracuje.                                                                    

To oczywiście nie wszyscy zawodnicy, jest ich znacznie więcej, i co ważne to młodzi piłkarze, którzy mają potencjał i nadal się rozwijają. Liczymy , że jeszcze o nich usłyszymy! Jesteśmy dumni z każdego z Was!

Nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego, gdyby nie rzesza przychylnych naszemu Klubowi ludzi, którzy przez te wszystkie lata pracują, pracowali i wspierali ten projekt. Dziękujemy Wam wszystkim. Podziękowania kierujemy również naszym trenerom oraz wspaniałym rodzicom, na których zawsze możemy liczyć jak również naszym wszystkim licznym sponsorom . Szczególnie dziękujemy firmie IRAS Pana Ireneusza Gackiego , KTP MOTHERSON oraz GMINIE CZAPLINEK.

Bez Was byśmy nie osiągnęli tego wszystkiego!