Menu Zamknij

Trzecie miejsce AP Czaplinek w turnieju ALPAX CUP w Szczecinku

W niedzielę 2 października o godzinie 10.00 na bardzo dobrze przygotowanych boiskach stadionu lekkoatletycznego w Szczecinku rozegrany został turniej piłkarski ALPAX Cup dla dzieci z rocznika 2013.
Nasza Akademia pod wodzą trenera Adama Marczak została wylosowana do grupy B w której mogliśmy mierzyć się z takimi drużynami jak:
Future Szczecin, Start Miastko, Chojniczanka Chojnice, Kotwica Kołobrzeg, Unia Białogard.
W drugiej grupie grały między innymi Gwardia Koszalin, UKS GAP Bruskowo Wielkie, Salos Szczecin, AP Szczecinek, Sparta Hydropex Złotów i Barwicka Akademia Sportu.
Nasz zespół zaprezentował się w grupie znakomicie wygrywając 4 mecze, przegrywając jeden co pozwoliło awansować nam do półfinału z drugiego miejsca.
W meczu półfinałowym mierzyliśmy się z najlepszą drużyną grupy A UKS GAP Bruskowo Wielkie. Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się znakomicie. Kilka fajnych podań i prowadzimy 1-0. Po strzelonej bramce zespół z Czaplinka oddał inicjatywę przeciwnej drużynie co szybko zostało wykorzystane i drużyna z Bruskowa strzelając dwie bramki zameldowała się finale turnieju. W drugim półfinale Chojniczanka Chojnice po rzutach karnych wygrywa z Salosem Szczecin.
W meczu o 3 miejsce gramy z drużyną ze Szczecina. Początek meczu bardzo nerwowy dla obu drużyn, dużo strat i błędów. Po kilku minutach zespół Salosu w zamieszaniu w polu karnym strzela bramkę na 1-0.
Jednak jak to bywa z naszym zespołem zawsze gramy do końca. Jedna z ostatnich akcji pozwoliła nam wyrównać stan meczu i o rozstrzygnięciu wyniku zdecydowały karne. W nich rewelacyjnie spisał się bramkarz Ksawery Pauliński, który obronił dwa karne. Tym samym Akademia Piłkarska Czaplinek zajęła 3 miejsce w turnieju piłkarskim Alpax Cup.
W meczu finałowym również po rzutach karnych zespół Chojniczanki Chojnice wygrał z UKS GAP Bruskowo Wielkie.
Na koniec turnieju zespoły zostały nagrodzone medalami, pucharami, voucherami. Organizator wraz z trenerami wytypowali najlepszych zawodników całego turnieju.
Najlepszym bramkarzem został zawodnik Chojniczanki Chojnice!
Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik AP Szczecinek (15 bramek)!
Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik
AP Czaplinek ANTONI ŁESYK!

W zawodach wzięli udział:
Ksawery Pauliński – bramkarz
Alan Powierski – 4 bramki
Szymon Biegajło – 5 bramek
Antek Łesyk – 8 bramek
Mateusz Baczyński – 3 bramki
Michał Stępniak – 1 bramka
Wojtek Pawlik
Dominik Jędral
Szymon Młynarczyk
Filip Michalski

Wielkie brawa i gratulacje dla całego zespołu!!!