Menu Zamknij

Turniej piłki nożnej CZAPLINEK CUP – rocznik 2013

W niedziele 5 września na stadionie miejskim w Czaplinku odbył się kolejny turniej piłkarski z cyklu „Czaplinek CUP”. Tym razem do zawodów przystąpiły drużyny z rocznika 2013.

Do rywalizacji zgłosiło się osiem zespołów :

Akademia Piłkarska Czaplinek,

Pogoń Szczecin,

AP Szczecinek,

Kotwica Kołobrzeg,

Bałtyk Koszalin,

Junior Kalisz Pomorski,

POS Walcz,

BAS Barwice.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy A i B. Po rozegraniu meczy grupowych po dwie najlepsze drużyny z grup awansowały do grupy złotej, które walczyły o miejsca 1-4 a pozostałe drużyny trafiły do grupy srebrnej gdzie zmagania toczyły się o miejsca 5-8. Nasza Akademia podczas turnieju zaprezentowała się fantastycznie. Po meczach grupowych awansowała do grupy złotej w której o miejsca 1-4 rywalizowała z Pogonią Szczecin (1:1), Kotwicą Kołobrzeg (0:0), Bałtykiem Koszalin 3:1. Jak się okazało te wyniki dały naszej drużynie II miejsce w turnieju! Piet Balvert zawodnik naszej Akademii otrzymał tytuł najlepszego strzelca (10 bramek). Najlepszym bramkarzem został zawodnik MKP Kotwica Kołobrzeg Juliusz Smagiel. Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik Pogoni Szczecin Bryszkiewicz Franciszek.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Kotwica Kołobrzeg

2. Akademia Piłkarska Czaplinek

3. Pogoń Szczecin

4. Bałtyk Koszalin

5. Junior Kalisz Pomorski

6. POS Wałcz

7. AP Szczecinek

8. BAS Barwice.

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju Czaplinek CUP otrzymały pamiątkowe medale, puchary i dyplomy. Zwycięzcy turnieju zostali dodatkowo nagrodzeni nagrodami rzeczowymi. W trakcie rozgrywek uczestnicy otrzymały ciepły posiłek oraz mogły korzystać z przygotowanych przez rodziców słodkości. Dziękujemy licznie przybyłym kibicom za głośny i kulturalny doping.

AP Czaplinek reprezentowali:

Antek Łesyk,

Piet Balvert,

Szymon Biegajło,

Mateusz Baczyński,

Szymon Młynarczyk,

Bartek Winnicki,

Alan Powierski,

Ksawery Paulinski ,

Michał Szczanowicz,

Michał Stępniak,

Dominik Jędral,

Wojtek Pawlik.