Menu Zamknij

O KLUBIE

AKADEMIA PIŁKARSKA CZAPLINEK istnieje od 08 sierpnia 2009r. Do grudnia 2020r. funkcjonowała pod nazwą IRAS CZAPLINEK. W pierwszych latach swojej działalności zajmowała się piłką nożną i siatkówką. Obecnie prowadzona jest tylko piłka nożna,  przeznaczona dla najmłodszych zawodników uprawiających sport. Utworzona została z myślą o dzieciach i to one są jego głównymi członkami. Dzięki naszej organizacji dzieci poznają mnóstwo nowych ludzi, zawiązują się przyjaźnie i trwałe kontakty pomiędzy dziećmi a młodzieżą. Poprzez sport uczą się systematyczności, pracowitości, a także jak sobie radzić z porażką. Chcemy pobudzić dzieci i młodzież do aktywnego uprawiania sportu, stworzyć warunki uzdolnionej młodzieży do wstępnej kariery sportowej bez względu na miejsce zamieszkania. A uczestnicząc w turniejach w różnych zakątkach Polski mogą poznać inne regiony kraju.

Podczas naszej wieloletniej działalności wielu naszych zawodników dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz ciężkiej pracy brało udział w konsultacjach szkoleniowych kadry województwa zachodniopomorskiego czy też znanych i uznanych akademii takich jak m.in.: Pogoń Szczecin czy Lech Poznań. Zawsze staramy się, żeby wszystkie treningi były prowadzone jak najbardziej profesjonalnie tak aby dzieci rozwijały się harmonijnie i bezpiecznie.

Nasi byli zawodnicy grają bądź grali w znanych i uznanych Akademiach w naszym kraju m.in. w takich jak: Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Wisła Kraków, Widzew Łódź, Miedź Legnica, Śląsk Wrocław. Wielu z nich gra lub grało na poziomie seniorskim w Ekstraklasie, II lidze, III lidze i niższych ligach seniorskich.

Nasz były zawodnik Dawid Bałdyga debiutował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju w meczu ekstraklasy w Śląsku Wrocław.

DOŁĄCZ DO NAS I SPEŁNIJ SWOJE PIŁKARSKIE MARZENIA!

ZAUFAJ NAM WIEMY JAK TO ROBIĆ !!!